Doktersassistent (derde leerweg)

Ben je uitgekeken op je werk en toe aan een nieuwe uitdaging in de zorg? Dan is de opleiding Doktersassistent vanuit de derde leerweg misschien wel iets voor jou. Je behaalt in 1,5 jaar een niveau 4-diploma en kunt daarna aan het werk als doktersassistent.
Meld je aan voor deze opleiding
Hoe ziet je training eruit?
Als doktersassistent heb je een verantwoordelijke baan met afwisselende werkzaamheden. Je bent de rechterhand van de arts en helpt hem met medische handelingen. Ook ben je het aanspreekpunt voor patiënten en geef je hen medische informatie.
- Je assisteert de dokter met medische handelingen
- Je voert zelfstandig handelingen uit, zoals oren uitspuiten en bloeddruk meten
- Je houdt de afspraken bij en verzorgt de patiëntenadministratie
- Je voert zelfstandig triage uit aan de telefoon en de balie
Inhoud van de opleiding
Tijdens de opleiding tot doktersassistent leer je hoe je verpleegkundige en medische handelingen uitvoert, bijvoorbeeld het opnemen van de bloeddruk, het geven van een injectie of het afnemen van bloed. Deze handelingen oefen je vaak, zodat je ze foutloos kunt uitvoeren. Ook leer je de medische instrumenten uit de huisartsenpraktijk te gebruiken. Daarnaast voer je zelf laboratoriumonderzoekjes uit met bloed en urine.
Het bijhouden van de patiëntenadministratie komt ook aan bod. En we besteden aandacht aan helder en klantgericht communiceren. De theoretische vakken worden afgewisseld met praktijkvakken. In de loop van de opleiding volg je steeds meer praktijkvakken.
Taal en rekenen worden niet in de opleiding gegeven. Het is daarom van belang dat je zelf er voor zorgt dat je het juiste niveau hebt. Tijdens een intakegesprek zullen we dit verder toelichten. Je maakt wel de (landelijke) examens voor rekenen en taal.
Stage
Een deel van je opleiding bestaat uit stage. De kennis en vaardigheden die je op school hebt opgedaan, pas je toe in de praktijk. We noemen dat beroepspraktijkvorming (BPV).
Tijdens je stage word je begeleid door iemand binnen het leerbedrijf en je stagebegeleider vanuit de opleiding. Je kunt bij hen terecht wanneer je vragen hebt. Ook bespreken jullie regelmatig de voortgang van je stage.
Studiebelasting
De opleiding duurt 1,5 jaar. Per week volg je 8 lesuren (donderdagmiddag/avond) en doe je circa 12 uur zelfstudie.
Crebonummer
Het crebonummer van deze opleiding is 25473.
Voor wie?
Deze opleiding is geschikt voor iedereen die toe is aan een nieuwe uitdaging in de zorgsector.
Wanneer?
De eerstvolgende startdatum bij voldoende aanmeldingen is in september 2021.
Leslocatie(s)
Kosten
Het lesgeld bedraagt € 6500, exclusief schoolkosten van circa € 800.
Meer informatie over subsidievormen:
Toelating
Om deze opleiding te kunnen volgen ben je in het bezit van minimaal een mbo-diploma op niveau 3.
Resultaten
Als je alle onderdelen goed hebt doorlopen en voldoet aan alle exameneisen, ontvang je het diploma Doktersassistent op niveau 4.
Deze trainingen zijn mogelijk ook interessant
